Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPAIH współpracuje z wietnamskim parkiem przemysłowym

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2017-07-12 13:51:02
wietnam, polska agencja inwestycji i handlu, park przemyslowy

Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Wietnamie rozpoczyna współpracę z Parkiem Przemysłowym Long Hau Corporation. Przyciągająca zagranicznych inwestorów strefa przemysłowa jest jednym z pierwszych partnerów wietnamskiej placówki Agencji, która działa w Ho Chi Minh City od grudnia 2016 roku.

Park Przemysłowy Long Hau został założony w latach dziewięćdziesiątych, w bliskim sąsiedztwie największego miasta kraju Ho Chi Minh City, jako pilotażowy projekt państwowy. Zgodnie z założeniem ma on stymulować rozwój infrastruktury Wietnamu w oparciu o zagraniczny kapitał. Działalność produkcyjną prowadzą tam głównie firmy z Niemiec, Francji, Korei, Japonii oraz USA. Co roku, tworzą one w Parku średnio 2 tys. nowych miejsc pracy.


Kierownik Biura PAIH w Wietnamie Piotr Harasimowicz podpisuje porozumienie z Dyrektorem ds. Rozwoju Parku Long Hau, Bui Le Anh Hieu

Podpisane 11 lipca 2017 roku porozumienie z Parkiem Przemysłowym Long Hau ułatwić ma polskim firmom nawiązywanie relacji z potencjalnymi partnerami w Wietnamie. Jak mówi szef Biura PAIH w Ho Chi Minh City, Piotr Harasimowicz, Agencja liczy w szczególności na intensyfikację współpracy w sektorze tekstylnym.

 

- Park angażuje się w ściąganie nowych inwestycji, skutecznie łącząc biznes międzynarodowy z wietnamskim. Władze Long Hau dysponują imponującą listą partnerów zainteresowanych rozwojem z polskimi firmami. Na miejscu na naszych inwestorów czeka też gotowa baza przemysłowa - tłumaczy Harasimowicz. Jako ciekawostkę dodaje on również, że jest to jeden z niewielu obszarów przemysłowych w Wietnamie, gdzie stosuje się politykę Green Zone. - Przynajmniej 20% terenu Parku musi być zagospodarowane roślinnością - wyjaśnia ekspert PAIH.


Ustalenia dotyczące współpracy obu partnerów: Po lewej pracownicy Biura PAIH w Wietnamie: Piotr Harasimowicz oraz Krzysztof Hajłasz. Po prawej przedstawiciele władz Parku Long Hau

W ramach porozumienia, obaj partnerzy zamierzają wspólnie organizować różnego typu wydarzenia biznesowe, jak warsztaty czy web-seminaria, a także misje gospodarcze. Long Hau Corporation to nie jedyny partner, z którym PAIH chce nawiązać ścisłą współpracę w Wietnamie.

 

- Biuro pracuje nad zawarciem podobnych umów z innymi instytucjami oraz parkami przemysłowymi w Wietnamie - zapowiada szef Biura Piotr Harasimowicz. (PAIH)

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosław Baraniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosława Baraniaka służy pomocą w zakresie usług prawnych. Każda spraw...
Polska - ŁÓDŹ 2021-10-18 Dodał: Jarosław Baraniak Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych – czynności on site i off site Pozycjonowanie witryn ...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert