Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolsko - wietnamskie forum rolno-spożywcze w Ho Chi Minh City

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Hanh Ngan | 2019-04-23 15:28:36
piotr, wietnam, harasimowicz, zbh

W dniu 23 kwietnia 2019 r. Odbyło się Polsko-Wietnamskie Forum Rolno-Spożywcze w Liberty Central Saigon Citypoint Hotel w Ho Chi Minh City w Wietnamie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Krajową Organizację Wsparcia Rolnictwa (KOWR), Polską Agencję Inwestycji i Handlu, a logistykę zapewniła firma Make Your Asia.

579786513766053229421745165624902828425216n

Przemówienie powitalne zostało wygłoszone przez Pana Piotra Harasimowicza, Kierownika Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Wietnamie.

Prezentacja o wietnamskim rynku rolno-spożywczym i kulturze biznesowej w Wietnamie zostało przedstawione przez Pana Krzysztofa Hajłasza, eksperta do spraw wejścia na rynek Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Wietnamie.

Według Hajlasza, Polska importuje dużo ryżu, owoców i olejów z innych krajów europejskich, ale bardzo niewielka ilość z nich pochodzi z Wietnamu, głównego dostarczyciela tych produktów.

Na przykład większość produktów ryżowych importowanych co roku przez Polskę z krajów europejskich jest również importowanych z Wietnamu do krajów trzecich, a następnie pakowane w mniejsze torby i sprzedawane do Polski. Wietnam importuje również dużą ilość mięsa, drewna i mocnych alkoholi z wielu krajów, ale jeszcze niewielką ilość bezpośrednio z Polski.

„Ponadto wietnamskie i polskie firmy nie rozumieli się jeszcze dobrze” - powiedział Hajlasz. W związku z tym PAIH chce pomóc obu stronom dowiedzieć się więcej o sobie i ułatwić handel bezpośredni, pomijając pośredników.

Po forum odbyło się spotkanie B2B pomiędzy firmami wietnamskimi i polskimi. Przedstawicielami ze strony Polski byli: PPH Ewa-Bis Sp.z.o.o. (eksporter owoców i warzyw), Mieszko S.A. (słodycze i wyroby cukiernicze), Lei Żywność i napoje oraz Goslawice - Antonius Caviar.

Podczas dni spędzonych w Wietnamie delegacja weźmie również udział w targach Food and Hotel Expo Vietnam 2019 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Saigon w Ho Chi Minh City w dniach 24-26 kwietnia 2019 r.