Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPotencjał rozwojowy i możliwości inwestycyjne prowincji Bac Giang

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Hanh Ngan | 2019-10-24 10:05:35
zbh, piotr, harasimowicz, bac giang

Forum "Potencjał rozwojowy i możliwości inwestycyjne prowincji Bac Giang dla polskich firm w dniu 24 października 2019 r., "

Położona 50 km na północ od stolicy Hanoi, prowincja Bac Giang graniczy z prowincją Lang Son na północy, prowincją Quang Ninh na wschodzie, prowincją Thai Nguyen i Hanoi na zachodzie oraz prowincjami Bac Ninh i Hai Duong na południu. Na prowincji o powierzchni 3840 kilometrów kwadratowych mieszka ponad 1,6 miliona mieszkańców (do końca 2014 roku) i zamieszkuje ją 21 grup etnicznych, przy czym najbardziej zaludniona jest Kinh (Wietnam), a następnie Nung i Tay . Ma prowincjonalne miasto o tej samej nazwie i dziewięć dzielnic (Hiep Hoa, Luc Nam, Luc Ngan, Yen Dung, Lang Giang, Son Dong, Tan Yen, Viet Yen i Yen The).

bacgiang3

 

Prowincja Bac Giang leży w korytarzu gospodarczym Nanning (Chiny) - Lang Son - Hanoi - Hai Phong i przylega do północnego kluczowego regionu gospodarczego obejmującego Hanoi, Hai Phong i Quang Ninh. Prowincja jest objęta regionalnym planem budowy Hanoi do 2030 r., Z wizją do 2050 r.
Bac Giang jest obecnie domem dla sześciu parków przemysłowych (IP) o łącznej powierzchni prawie 1200 hektarów, a mianowicie: Dinh Tram, Quang Chau, Song Khe, Van Trung, Viet Han, Chau Minh-Mai Dinh i 32 klastrów przemysłowych. Na powitanie inwestorów zaplanowano budowę dziewięciu IP zajmujących 3500 hektarów.

bacgiang1

Aby nadal przyciągać selektywne i ukierunkowane inwestycje, prowincja Bac Giang zdefiniowała kluczowe obszary, które mają przyciągnąć inwestycje.

Strefa dynamiczna jest kluczowym skoncentrowanym miejscem do wezwania do inwestycji w rozwój przemysłu i usług. Strefa ta znajduje się wzdłuż autostrady krajowej nr 1 i miasta Bac Giang, w tym parków przemysłowych Quang Chau, Song Khe - Noi Hoang, Wietnamu-Korei, S & G, kompleksu przemysłowo-usługowego i usługowego Yen Lu oraz uznanych klastrów przemysłowych, takich jak Hoang Mai, Tien Hung, Tang Tien, Viet Tien, centrum logistyczne, obszary rozrywki i wypoczynku, centrum handlowe, hotele oraz usługi finansowe i bankowe.

Strefa zachodnia ma pierwszeństwo w przyciąganiu bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) w takich dziedzinach, jak mechanika, elektronika, wspieranie projektów przemysłowych oraz projekty przetwórstwa rolnego i leśnego oraz wspieranie przemysłu, a także przyciąganie projektów odzieżowych w klastrze przemysłowym Ha Thinh.

Strefa północno-wschodnia ma zalety w produkcji rolnej i leśnej z ekologicznymi i duchowymi atrakcjami.

Strefa ta jest ukierunkowana na przyciąganie projektów w zakresie plantacji i hodowli zwierząt i minerałów, budowanie kurortów w celu stworzenia łańcucha wartości w rozwoju turystyki oraz innych projektów w celu tworzenia miejsc pracy dla mieszkańców przyczyniających się do restrukturyzacji gospodarczej. Ponadto wzywa do opracowania projektów przetwórstwa rolnego i leśnego w ustanowionych i planowanych klastrach przemysłowych, przy jednoczesnym rozwijaniu projektów energetyki wiatrowej w korzystnych lokalizacjach, takich jak Son Dong i Luc Nam.

bacgiang2

W związku z tym województwo zwróciło również uwagę na rozwój infrastruktury i modernizację istniejących obszarów miejskich, tworząc synchroniczne połączenie między nowymi i obecnymi, a także zwróciło się do wykonawców o przyspieszenie wdrożenia i zapewnienie postępu projektów dotyczących rozwoju obszarów miejskich i mieszkalnych Ponadto zachęca się inwestorów do poprawy poziomu życia mieszkańców tych obszarów poprzez stosowanie nowych materiałów budowlanych, uprawę większej liczby drzew i planowanie obszarów do aktywności fizycznej.

Bac Giang poprawił także monitorowanie i nadzór w celu rozwiązania problemów podczas realizacji projektu, a także ściśle rozpatrywał przypadki naruszeń i odwoływał projekty, które nie mają źródeł finansowych.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pianotwory

Marka HU HU to produkty przeznaczone dla najmłodszych fanów kolorowej i pachnącej kąpieli. Z weso...
Polska - ZIELONA GÓRA 2022-06-22 Dodał: Grzegorz Chodacki Kosmetyki Zobacz ofertę

Kule do kąpieli

Kąpiel w towarzystwie Hydrozaura to nie lada gratka dla Twojego gagatka! Wraz z dzieckiem odkryj ...
Polska - ZIELONA GÓRA 2022-06-22 Dodał: Grzegorz Chodacki Kosmetyki Zobacz ofertę

Perfumy do prania

W naszej ofercie znajdziesz produkty do prania i pielęgnacji pralki: kapsułki do prania, odkamien...
Polska - ZIELONA GÓRA 2022-06-22 Dodał: Grzegorz Chodacki Pozostałe wyroby chemiczne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert