Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOficjalne spotkanie dyplomatyczne pomiędzy Polską Agencją Inwestycji i Handlu a Komitetem Ludowym Prowincji Dong Thap

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Hanh Ngan | 2019-12-11 05:01:28
wietnam, dong thap, zbh

W dniu 10 grudnia 2019 r. Polska Agencja Inwestycji i Handlu została zaproszona do udziału w oficjalnym spotkaniu dyplomatycznym z Komitetem Ludowym prowincji Dong Thap. Spotkanie odbyło się w mieście Cao Lanh i zostało skoordynowane przez Przewodniczącego Pana Nguyen Van Duong i Wiceprzewodniczącego Phama Thien Nghia. Celem tego spotkania było nawiązanie stosunków gospodarczych między Polską a prowincją Dong Thap.

dongthap4

Prowincja Dong Thap, leżąca nad rzeką Tien, znajduje się 165 km na południowy zachód od miasta Ho Chi Minh (HCMC). Całkowity obszar naturalny wynosi 3 374 km2 (8,2% delty Mekongu). Przez prowincję przepływają dwie gałęzie rzeki Mekong, tworząc dogodną komunikację na drodze wodnej. Dwa porty wzdłuż rzeki Tien pomagają w transporcie towarów na Morze Wschodnie i do Kambodży

Będąc prowincją w górnym biegu rzeki Mekong, Dong Thap zajmuje szczególnie korzystną pozycję pod względem rolnictwa i akwakultury. Średnia roczna produkcja żywności wynosi ponad 2,6 miliona ton, służąc konsumpcji i eksportowi.

Sieć ośrodków szkolenia zawodowego ma skalę od 1200 do 1500 stażystów. Populacja w wieku produkcyjnym stanowi 60% ogółu ludności (960 000 osób).

dongthap3

Według zapowiedzi, do 2020 r. ​​siła robocza rolnictwa zmniejszy się, podczas gdy sektor pozarolniczy wzrośnie (odpowiednio 6,1% i 9%). Z drugiej strony Dong Thap współpracował ze szkołami w HCMC i Can Tho City, aby zapewnić miejscowym szkolenie zawodowe. Wskaźnik wyszkolonego pracownika wynosi 36,1%, z czego wskaźnik szkolenia zawodowego wynosi 24,7%.

Dziesięć z 12 jednostek administracyjnych (z wyjątkiem Cao Lanh City i Sa Dec Town) to regiony inwestycyjne z priorytetem, w których inwestorom oferuje się więcej preferencji, takich jak dłuższe warunki zwolnienia podatkowego, niższe stawki podatkowe. Ponadto, gdy inwestorzy inwestują w rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich, otrzymają więcej zachęt przewidzianych w dekrecie rządowym 61/2010 / ND-CP w sprawie zachęcania do inwestycji rolniczych i wiejskich.

Rozwój handlu prowincji Dong Thap jest nierozerwalnie związany z rozwojem kraju i deltą rzeki Mekong, kluczowym południowym regionem gospodarczym, szczególnie z rozwojem rynku w mieście Ho Chi Minh w mieście Can Tho w oparciu o wzmocnienie powiązań gospodarczych w celu utworzenia sieci dostaw i konsumpcja.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Agencja Reklamowa

Agencja reklamowa podejmie się współpracy w zakresie realizacji projektów brandingowych, obejmują...
Polska - Warszawa 2021-04-17 Dodał: Bartłomiej Ćwiąkała Wzornictwo i projektowanie mody, Media i reklama Zobacz ofertę

Zapalniczki reklamowe

Palaczy wśród klientów każdej firmy nie brakuje, a zapalniczki reklamowe z wymiennymi wkładami i ...
Polska - ŻARY 2019-12-12 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

Torby reklamowe

Jako że produkujemy piękne i solidne, a przede wszystkim trwałe torby reklamowe z nadrukiem, jest...
Polska - ŻARY 2019-11-18 Dodał: Adam Burzyński Media i reklama Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert