Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrezentacja Prowincji Hau Giang

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Krzysztof Hajłasz | 2018-01-29 10:50:33
hau giang, wietnam, paih, inwestycje

26 stycznia Polska Agencja Inwestycji i Handlu wzięła udział w uroczystości i prezentacji prowincji Hau Giang w Wietnamie. Wydarzenie to zaprezentowało wiele możliwości inwestycyjnych w regionie oraz podpisanie MoU pomiędzy indyjską Izbą Handlową a władzami prowincji.

Możliwości inwestycyjne to przede wszystkim sektor rolniczy, który może być bardzo atrakcyjny dla wielu polskich firm, które mają duże doświadczenie w branży. Inną przykładową okazją jest inwestycja w produkcję napojów alkoholowych. Po zbliżających się świętach Tet PAIH spotka się z firmami, aby omówić możliwości współpracy i ocenić potencjał inwestycyjny.

Ekspert PAIH, Krzysztof Hajłasz, udzielił wywiadu dla lokalnej telewizji, odpowiadając na pytania o potencjalne ścieżki rozwoju dla prowincji Hau Giang.

Kilka słów o Hau Giang:

Hau Giang to prowincja w delcie Mekongu. Miasto Vi Thanh, prowincjonalne centrum administracyjne Hau Giang, znajduje się 220 km od miasta Ho Chi Minh, wzdłuż drogi krajowej i drogi wodnej na południowy zachód, 40 kilometrów od Can Tho.

Północ prowincji Hau Giang graniczy z miastem Can Tho, które przyciąga zasoby delty Mekongu. Sąsiednią prowincją na południu jest Soc Trang, zachodnimi sąsiadującymi prowincjami są Kien Giang i Bac Lieu - jako jedna z trzech prowincji ma potencjał do akwakultury morskiej, rybołówstwa morskiego i turystyki; wschód graniczy z prowincją Vinh Long i rzeką Hau zaopatrującą w wodę pitną, transport morski i materiały budowlane.

Przy populacji około 770000 osób (kobiety: 51%), prowincja jest doskonałym źródłem siły roboczej, która stanowi 71% populacji. Profesjonaliści nauk technicznych, i innych wykształconych pracowników liczy ponad 10000 osób. Wśród nich 5 000 osób ukończyło szkoły zawodowe, 2500 z kolegia, a 2600 uniwersytety (absolwenci i doktoranci). Dzięki graniczeniu z miastem Can Tho - ekonomicznym, finansowym, naukowym i technicznym centrum delty Mekongu, infrastruktura techniczna i społeczno-gospodarcza Hau Giang jest bardzo dogodna dla inwestorów.


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Przewodnik KALIBRACJA CZUJNIKÓW TEMPERATURY

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi czujniki temperatu...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Przewodniki "AUTOKLAWY SPOŻYWCZE"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi autoklawy przemysł...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Aparatura pomiarowa i zegarki, Biotechnologia Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert